Samsung с награда за цялостен принос в образованието и културата

Samsung България стана Компания на годината за цялостен принос и грижа за обществото в направленията образование и култура. Наградата бе връчена от списание Business Lady на церемония в Кемпински хотел Зографски.
Samsung получи отличието за своите активни дейности в областта на образованието и културата, проведени през изминалата година. По време на събитието общо 15 компании, институции и медии получиха официално признание за положените усилия в различни категории.
В областта на образованието наградата отличава кампанията Samsung Smart Education, базирана върху предоставянето на цялостни решения, подобряващи образователната система в България. В рамките на кампанията бяха създадени т.нар. Смарт класни стаи – модел на прилагане на най-съвременни технологии и цялостни софтуерни решения в обучението, предлагащи едновременно интерактивна среда и стимул за учителите да развиват и прилагат дигитални умения в преподаването.
В областта на висшето образование Samsung създаде Лаборатории за иновации – дигитални зали за допълнително обучение, развиване на дигитални умения на студентите и практически знания, необходими за допълнителната им професионална квалификация. В допълнение Samsung организира и безплатни курсове за безработни младежи в лабораториите за иновации, където професионалисти от бизнеса предоставят на участниците практически умения за разработването на софтуер, бизнес и меки умения.
В името на успешната реализация и професионално развитие на младите хора Samsung развива и националната менторска програма Trends of Tomorrow – с цел да вдъхновява, образова и запознава гимназисти с дигиталните умения и тенденциите на пазара на труда. Програмата стартира през 2011 г. и досега в нея са се включили над 7000 ученици от 74 училища в цялата страна.
Наградата включва и принос в областта на културата, който Samsung заслужи с проекта си „Непознатото богатство“. Той стартира през 2014 г. и представлява дигитализация на фонда на Националната художествена галерия. Към момента са дигитализирани първите 200 акварелни творби, но целта е до края на 2015 г. постепенно да бъде дигитализиран целия архив на НХГ. Тези 200 картини бяха представени на първата дигитална изложба „Непознатото богатство“ в Националната художествена галерия. Samsung създаде и мобилно приложение „Велики български художници”, което всеки може да свали безплатно от Google Play. То съдържа всички дигитализирани до момента картини с информация за всяка от тях и постепенно ще се обновява с нови произведения.
И двете програмата Samsung Smart Education и проектът „Непознатото богатство“ са комуникационно осигурени от BBDO Group / Proximity Sofia, които спомагат за тяхното изключително успешното медийно популяризиране.