Първата ученическа академия по самоуправление и лидерство отваря врати

0
1 The-Business-Institute-Color-Logo-Image-265x301

1 The-Business-Institute-Color-Logo-Image-265x301От 10 до 20 август в почивна база “Атия” (близо до Бургас) ще се проведе първата по рода си изцяло ученическа академия по самоуправление и лидерство. Десетдневното морско приключение е организирано от Съюза на учениците в България.

В академията могат да вземат участие 56 ученика на възраст между 14 и 18 години, по двама от всяка област в България. Тя е насочена към ученици, които са участвали в обучения, кръгли маси и конференции, а също и към такива, които нямат опит в извънкласните дейности, но имат идея, която искат да развият. Академията ще послужи за предоставяне на необходимата информация и компетенции на ученически лидери, които в началото на следващата учебна година да подпомогнат създаването на работещ ученически съвет и в своето училище. По време на събитието ще бъдат ясно дефинирани наличните ученически проблеми в училище и ще се потърсят адекватни техни решения.

Желаещите могат да кандидатстват не по-късно от 28 юли като полълнят регистрационна форма. Повече информация е достъпна на официалния сайт на СУБ академията.

Още по темата:

Съюз на учениците в България: Нужни са иновативни подходи и по-качествено преподаване

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *