Компютърното обучение в училище

0
sn.1_kurs_digitalno_risuvane_TechARTnology

Всички знаем, че децата са бъдещето на нацията, без значение дали са забили по цял ден нос в телефоните си или друг вид техника, наше задължение е да ги научим да са по-добри в нещо или поне да развием техните способности. А колко често вашето дете може да се похвали, че наистина е научило нещо интересно, в час по информационни технологий?

За много родители, това изобщо не е най-добрият час в училището, като започнем от най-честата причина – да не навреди на зрението на детето и стигнем до това, че заместват нормалното детство прекарано навън в парка. Това изобщо не е вярно. Този час трябва да има по-засилено обучение, по-строг режим, а не всяко дете да рови из интернет пространството, да гледа нови филми или да играе игри, които подронват неговото любознание и засилват насилствени подбуди.

Има изключително малко училища, където щом имаш час по Информационни технологии, вършиш нещо смислено там. Най-често децата просто сядат и започват да браузват из мрежата или учителят им задава някаква изключително елементарна задача, но на всички ученици е любима презентацията.

Щом някой учител каже да се направи презентация, той си мисли, че това е най-трудното нещо за един ученик, но всъщност изобщо не е така. Много от тях дори не влагат старание и умисъл в това което правят, а просто копират информация от уикипедия и някоя снимка от гугъл и това е. Трябва да ги накарат да влагат повече смисъл в това, което правят на компютър.

Вярно, децата може да искат да станат всякакви щом порастнат – художници, животновъди, учители дори, но не е от никакъв излишък да знаят нещо повече и за компютърните науки.

Ами ако някой им даде да правят програми? Както сами знаете, те постоянно стоят на телефоните си, на лаптопа гледат нови филми или нещо подобно, защо да не им покажем и как изобщо се правят тези неща? Малко разяснение зад кулисите, как работят нещата. Има толкова много деца, които от малки са любознателни да разберът какво се крие под капака на играчката или още по-лошо – в компютъра на тати. Всички възрасти които изброихме до тук, могат да включват от 4 до 17 годишни и на всички тях трябва да се дава правилното обучение по компютърни науки, защото никой не знае, дали вкъщи си нямате един малък Бил Гейтс или Стив Джобс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *