Зам.-министър Ваня Кастрева напуска МОН

Заместник-министърът на образованието Ваня Кастрева обяви, че заявката й за оставка ще бъде депозирана на министър-председателя Бойко Борисов. По думите й това е съвсем логична развръзка при така създадения хаос в обществото “с тиражирането и внушаването на неистини за българското образование”.
„Мисля, че най-коректното и най-достойното е човек да се оттегли от този момент и да остави възможност на следващия екип, който не е медийно обременен с негативи, да започне на чисто и да продължи да работи в тази много отговорна задача за цялото общество“, заяви Кастрева като допълни, че учебниците по история не се пишат от МОН, а от специалисти, учени и учители.
Припомняме, че миналия четвъртък премиерът Бойко Борисов поиска оставката на образователния министър проф. Тодор Танев и целия му ръководен екип, заради “системно проявяващи се проблеми в министерството и сектора”.
Ваня Кастрева започва работа в Министерство на образованието и науката през 2014 г. в служебното правителство на проф. Георги Близнашки като заместник на служебния министър Румяна Коларова. Тя запази поста си и след избирането на проф. Тодор Танев за ръководител на МОН.
Кастрева беше дългогодишен началник на Регионалния инспекторат по образованието в София. Преди това е работила като учител по история в 119 СОУ „Акад. Михаил Арнаудов” и директор на 2 СОУ „Акад. Емилиян Станев” в София-град.
Още по темата:
Меглена Кунева ще представи план за образованието пред Бойко Борисов
Меглена Кунева е предложена за нов министър на образованието
1 thought on “Зам.-министър Ваня Кастрева напуска МОН”